Gala

Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu ENVICON Environment wypełnionego prezentacjami, ciekawymi dyskusjami oraz nowymi kontaktami, będzie uroczysta Gala, która odbędzie się  w Warszawie.

W programie:

- wręczenie nagród i wyróżnień osobom i instytucjom szczególnie  zaangażowanym
w działania na rzecz ochrony środowiska
- prowadzenie Gali przez Tomasza Kammela
- koncert zespołu DŻEM
- uroczysty bankiet

 Data: 28.11.2018 r. (środa), godz.19:30
 Miejsce: WARSZAWA 
                Hotel Sofitel Warszawa Victoria

                 Królewska 11, 00-065 Warszawa

Udział w Gali obowiązuje w ramach zgłoszenia na Kongres.

GWIAZDA WIECZORU

Dżem to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Twórczość grupy Dżem kształtuje gust coraz to młodszych słuchaczy, zafascynowanych nie tylko blues-rockową muzyką kapeli, wykonywaną na najwyższym światowym poziomie, ale też postacią nieżyjącego Ryszarda Riedla - ikony polskiego rocka.

Link do strony: http://https://www.dzem.com.pl/

Udział w Gali obowiązuje w ramach zgłoszenia na Kongres.

Konkursy

Puchar recyklingu

Organizowany od 2000 roku konkurs „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne. Celem tego konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie podmiotów które wdrożyły najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną. Uczestnicy walczą o prestiżowy tytuł „Tygrysa Recyklingu”, Puchary Recyklingu i statuetki w poszczególnych kategoriach

Więcej o konkursie na:
http://www.pucharrecyklingu.pl

Promotor Czystej Energii

Tytuł Promotora Czystej Energii jest przyznawany osobom działającym na rzecz zrównoważonego rozwoju, energetycznego, a także jednostkom prowadzącym działania edukacyjne lub inwestycyjne, mające na celu redukcję zużycia energii, poprawę efektywności energetycznej oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Konkurs promuje i wspiera działania, które wywarły wyraźny pozytywny wpływ na rozwój odnawialnych zasobów energii w Polsce. Docenia także działania edukacyjne i inwestycje, wyróżniające się innowacyjnością i osiągających najwyższe efekty ekologiczne w obszarze szeroko rozumianej czystej energii.

Więcej o konkursie na:
 http://www.czysta-energia.abrys.pl/konkurs-promotor-czystej-energii/

Ekoodpowiedzialni w biznesie

Celem konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw z branży przemysłowej, które podejmują zróżnicowane inicjatywy przyjazne środowisku oraz prowadzą działania inwestycyjne, edukacyjne lub informacyjne Do konkursu zgłaszać się mogą przedsiębiorstwa, które w 2016 r. zrealizowały proekologiczne przedsięwzięcia oraz prowadziły politykę społecznej odpowiedzialności, uwzględniając w swoich działaniach CSR.

Więcej o konkursie na:
http://ecomanager.pl/

Nagroda Pracy Organizacyjnej im. Wojciecha Dutki

Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki to inicjatywa, której celem jest uhonorowanie osiągnięć osób działających na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz propagujących postawy promujące ochronę środowiska

Więcej o konkursie na: http://www.abrys.pl/wydawnictwa/konkursy/nagroda-pracy-organicznej/

Dyrektor Roku Zakładu Oczyszczania Miasta

Organizatorem konkursu jest miesięcznik „Przegląd Komunalny” i Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast. Celem tego przedsięwzięcia jest nagrodzenie prezesów i dyrektorów zasłużonych dla sektora gospodarki komunalnej, posiadających zdolności menedżerskie i wdrażających zasady nowoczesnej gospodarki odpadami

Więcej o konkursie na: http://www.abrys.pl/wydawnictwa/konkursy/dyrektor-roku/

Laureaci Konkursów 2017

Dyrektor Roku 2016 Zakładów Oczyszczania Miast

Statuetkę Heraklesa i tytuł Dyrektora Roku Zakładu Oczyszczania Miasta 2016 otrzymał Krzysztof Kużmiński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu.

 Puchary Recyklingu. To przedsięwzięcie, które nagradza podmioty realizujące najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.

Puchar Recyklingu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w kategorii „edukacja recyklingowa” zdobyła Szkoła Podstawowa w Hejdyku.

Puchar Recyklingu Polskiej Izby Ekologii w kategorii „lider recyklingu” przyznano Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania z Torunia. Toruńskie MPO może się poszczycić imponującymi wynikami selektywnej zbiórki odpadów, prowadzi także ciekawą edukację ekologiczną – uzasadniono podczas wręczania nagrody.

Promotor Czystej Energii 

Mianem Promotora Czystej Energii podczas gali kongresu Envicon Environment 2017 uhonorowano Tobiasza Adamczewskiego z WWF Polska. Wyróżnienie w konkursie zdobył także Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.

Nagroda Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki

Nagrodę Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki w tym roku przyznano Krakowskiemu Alarmowi Smogowemu. To organizacja, która powstała w odpowiedzi na dramatyczną jakość powietrza w stolicy Małopolski.

Wyróżnienie przyznano także w kategorii „dziennikarz”. Otrzymał je Tomasz Ulanowski z Gazety Wyborczej.

Ekoodpowiedzialni w biznesie

Nagrodę główną w konkursie zdobyła spółka Dolina Nidy. Obok niej wyróżniono również firmę Master – Energia i Odpady oraz Żywiec Zdrój.

Nagrodę specjalną przyznaną przez firmę Abrys w ramach konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie” za zatrudnianie osób niepełnosprawnych w branży ochrony środowiska otrzymało Suez Polska.

Dodatkowo, za działania edukacyjne w zakresie likwidacji niskiej emisji, w ramach konkursu „Gmina z misją” firma Abrys postanowiła docenić Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.