Aktualności

Arche Hotel Krakowska miejscem premiery ENVICONU w Warszawie

15 października 2018 r. 

Tegoroczny kongres odbędzie się w całkowicie nowym obiekcie Arche Hotel Krakowska! O wyborze miejsca zdecydowała świetna lokalizacja obiektu, niebanalne wnętrza oraz poziom świadczonych usług przez Grupę Arche.

Arche Hotel Krakowska to nowoczesny, inspirowany stylem ArtDeco, komfortowy obiekt. Może przyjąć jednorazowo ponad 700 gości, którzy mają możliwość relaksu w wygodnie urządzonych pokojach. Niebanalny wystrój wnętrz tworzy klimat luksusu, elegancji i sentymentalizmu.  Arche Hotel Krakowska zlokalizowany jest w stołecznej dzielnicy biznesowej, przy alei Krakowskiej, 4 km od Lotniska Chopina i 7 km od centrum miasta, co w nawiązaniu do bliskiej lokalizacji z najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi w centralnej Polsce, tworzy wygodny przystanek w podróży.

Jesteśmy przekonani, że hotel ten jest miejscem godnym premiery ENVICONu Environment w Warszawie, a uczestnicy tego wydarzenia będą się w nim czuli naprawdę komfortowo.

Więcej informacji na temat hotelu znajdziecie Państwo tutaj. 

 

Patronat Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

25 września 2018 r. 

Z przyjemnością informujemy, iż Kongres ENVICON Environment został objęty honorowym patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Pełniący funkcję Głównego Inspektora Paweł Ciećko weźmie także udział w komitecie honorowym kongresu. 

Patronat GIOŚ, który jest jedną z najważniejszych instytucji stojących na straży przepisów dotyczących ochrony środowiska, to duże wyróżnienie dla ENVICONU. GIOŚ wspiera kongres od lat zarówno poprzez patronat jak i aktywne uczestnictwo przedstawicieli tego urzędu w wystąpieniach i panelach dyskusyjnych. 

Kongres w nowym terminie i po raz pierwszy w Warszawie!

3 września 2018 r. 

Kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach spotkań poprzedzających szczyt klimatyczny COP 24. Wpłynęło to na zmianę terminu i miejsca organizacji naszego wydarzenia. 22 edycja kongresu odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie, w terminie 28-29 listopada br.

"Jesteśmy przekonani, że przeniesienie tego ważnego wydarzenia do stolicy otwiera przed nami nowe możliwości - powiedziała Magdalena Dutka, prezes zarządu Abrys - Naszą ambicją jest przyciągniecie jak najlepszych prelegentów i partnerów, dzięki którym wydarzenie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczestników." 

 

Minister Środowiska objął kongres patronatem

28 sierpnia 2018 r. 

Z przyjemnością informujemy, iż Kongres ENVICON Environment został objęty honorowym patronatem Ministra Środowiska.

W piśmie skierowanym do prezesa firmy Abrys, minister Henryk Kowalczyk napisał: "Kongres ma już swoją tradycję i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń branży ochrony środowiska w Polsce. Od ponad 20 lat gromadzi szerokie grono przedstawicieli administracji, biznesu oraz świata nauki. Jest ważnym forum wymiany doświadczeń i poglądów na tematy środowiskowe i doskonałą okazją do zmierzenia się z problemami kluczowymi dla środowiska i jego ochrony. Dlatego przychylając się do prośby z przyjemnością obejmę 22. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment honorowym patronatem Ministra Środowiska".

 

Wyśmienita gala z licznymi nagrodami!

23 października 2017 r.

Gala Kongresu odbyła się w przepięknym Teatrze Wielkim w Poznaniu i poprowadzona była przez Tomasza Kammela. Kulminacyjnym momentem tego prestiżowego wydarzenia było rozstrzygnięcie kilku ważnych konkursów związanych z tematyką ochrony środowiska. Organizatorzy kongresu wraz z partnerami wręczyli nagrody i wyróżnienia w takich konkursach jak: Puchar Recyklingu, Ekoodpowiedzialni w biznesie, Promotor Czystej Energii, Nagroda Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki oraz Dyrektor Zakładu Oczyszczania Miasta. 

Na koniec zarówno laureaci jak i pozostali uczestnicy gali bawili się doskonale przy największych przebojach zespołu Varius Manx. Energiczna Katarzyna Stankiewicz dosłownie porwała publiczność do wspólnej zabawy. 

Po części oficjalnej i koncercie na gości czekał wspaniały bankiet z pysznymi daniami. Ostatni gości opuszczali Teatr Wielki daleko po północy. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Kongresu i Gali 

Sukces 21 edycji kongresu - ponad 800 uczestników!

18 października 2017 r.

21 edycja kongresu ENVICON Environment spotkała się z ogromnym  zainteresowaniem.

W tracie 2 dni gościliśmy ponad 800 uczestników z 14 krajów. Odbyło się 8 sesji tematycznych wraz z 10 panelami dyskusyjnymi. Wprowadziliśmy dwie nowości tematyczne: Innowacyjna Gmina i Wsparcie Zielonych Technologii.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi przedstawiciele: Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju oraz Komisji Europejskiej.

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami! 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Kongresu i Gali 

Gala kongresu z Varius Manx!

21 sierpnia 2017 r.
Varius Manx to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych, który po dwudziestu pięciu latach działalności jest cały czas w doskonałej formie. Twórcy takich przebojów jak „Orła Cień", „Zanim zrozumiesz", czy „Piosenka Księżycowa" wystąpią podczas uroczystej Gali Kongresu ENVICON Environment w dniu 16 października 2017 r. Z zespołem zaśpiewa dla Państwa druga wokalistka – Kasia Stankiewicz.  Na koncercie usłyszymy największe hity zespołu!

Zdjęcie Varius Manx 2

Ewolucja kongresu ENVICON

13 czerwca 2017 r.

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON ma już z pewnością swoją markę i ugruntowaną pozycję wśród wydarzeń poświęconych tej tematyce. Jednak od tego roku wydarzenie przyjmuje nazwę ENVICON Environment oraz będzie się odbywało pod hasłem „Bogactwo idei dla środowiska”. W ten sposób chcemy podkreślić fakt, że wydarzenie dotyczy wszystkich najważniejszych aspektów ochrony środowiska i jest doskonałą okazją do tego, aby każdy przedsiębiorca, samorządowiec, naukowiec czy po prostu pasjonat ochrony środowiska znalazł dla siebie ciekawe tematy.

Poza nazwą oraz hasłem, podczas kongresu pojawią się inne nowości m.in. sesja innowacyjna gmina. W sumie odbędzie się kilka sesji: gospodarka odpadami, gospodarka wodna, OZE, zrównoważony transport – elektromobilność, gospodarka o obiegu zamkniętym, innowacyjna gmina oraz kilka paneli dyskusyjnych. Uczestnicy kongresu usłyszą wystąpienia ok. 60 ekspertów, zarówno z Polski jak i zagranicy, którzy będą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniami.

Warto pamiętać, że Kongres to także znakomita sposobność do zaprezentowania marki firmy, której działalność przyczynia się do ochrony środowiska, a także przedsiębiorstw, którym zależy na budowaniu wizerunku przyjaznych środowisku.