AKTUALNOŚCI

PODZIĘKOWANIA

ENVICON 2020 online podsumowany.

ENVICON był transmitowany poprzez stronę Kongresu, Portal Komunalny, Vimeo oraz You Tube. Łącznie odnotowaliśmy tam 637 unikalnych użytkowników z różnych IP.
Zanotowaliśmy też, że duża liczba użytkowników logowała się kilkukrotnie i wybierała treści, które były dla nich interesujące. Takich logowań mamy 1155 w ciągu dwóch dni Kongresu.
Galę oraz koncert Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego obejrzało 128 osób.


Przepraszamy za niektóre problemy z łączeniami. Przy takiej ilości prelegentów i paneli mogło się to zdarzyć. W przeciągu tygodnia zalogowani uczestnicy Kongresu otrzymają dostęp do całości materiałów video transmitowanych na żywo w dniach 19-20.10 oraz wszystkie prezentacje, które możemy udostępnić.


Polecamy najbliższe wydania "Przeglądu Komunalnego", "Energii i Recyklingu" oraz "Wodociągów-Kanalizacji". Znajdziecie tam obszerne relacje i merytoryczne podsumowania Kongresu.
W tym szczególnym czasie, bardzo dziękujemy, że byliście z nami!


#ENVICON2020 #online #abrys

Ministerstwo Klimatu

Z przyjemnością informujemy, że

Ministerstwo Klimatu

objęło Patronatem Honorowym Kongres ENVICON.

Związek Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej

Patronat Honorowy nad Kongresem ENVICON objął

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej

. Przedstawiciele Związku wezmą udział w panelach dyskusyjnych kongresu i przedstawią swoje stanowisko zarówno w kontekście gospodarki odpadami oraz specustawy dotyczącej suszy.

Najważniejsze wydarzenie w branży ochrony środowiska

Międzynarodowy Kongres ENVICON jest z pewnością jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń obejmujących zagadnienia branży ochrony środowiska. Od lat  gromadzi ekspertów, przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw komunalnych działających w tym obszarze oraz organizacje branżowe. Kongres gości także silną reprezentację przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej i świata nauki.

Tegoroczna 24. edycja Kongresu potrwa dwa dni, w trakcie których odbędzie się kilka sesji oraz panele dyskusyjne skupione w dwóch wiodących blokach tematycznych: woda i odpady.

Kongres, oprócz wskazywania nowych kierunków rozwoju branży, dużą uwagę skupia także na biznesie, , podkreślając znaczenie relacji biznesowych w gospodarce komunalnej, wskazując kierunki rozwoju oraz możliwe do wprowadzenia modele biznesowe i rozwiązania, na których skorzystają uczestnicy rynku, samorządy i mieszkańcy.

Wiodącymi tematami kongresu będą m.in.:

 • Nowy Zielony Ład i polska droga do jego osiągnięcia
 • Recykling, racjonalna gospodarka odpadami i rozszerzona odpowiedzialność producenta
 • Potencjał energetyczny
 • Bioodpady – potencjał i zagospodarowanie
 • Efektywność instalacji oczyszczania ścieków
 • Istotne zagadnienia środowiskowe w gospodarce wodno-ściekowej
 • Susza i retencja – konieczność dostosowania przedsiębiorstw wod-kan.

Kongresowi towarzyszy także uroczysta gala, podczas której są ogłaszane wyniki kilku środowiskowych konkursów m.in. Puchar Recyklingu.

Informacje na temat kongresu będą pojawiać się tutaj:

http://envicon.abrys.pl/ oraz https://www.facebook.com/envicon.abrys/

Sekretarz generalny Kongresu, Jaśmina Labus, 784 036 987, j.labus@abrys.pl

Rejestracja na Kongres ENVICON

 

Zapraszamy do rejestracji na Kongres ENVICON. 

Tegoroczny Kongres odbędzie się w formule hybrydowej. Można wziąć udział w wydarzeniu zarówno w wersji online jaki i w formule stacjonarnej w Poznaniu. 

REJESTRACJA

 

 

Program już wkrótce!

Save the date: ENVICON 2020

Serdecznie zapraszamy na 24. edycję Kongresu ENVICON, który odbędzie się 19-20 października w Poznaniu.

Podczas Kongresu będą poruszone najważniejsze tematy związane z gospodarką odpadami, gospodarką wodną oraz energią.

Program już wkrótce!

Zapisz się na bezpłatną sesję GOZ

30 września 2019 r.,
Gospodarka o obiegu zamkniętym - poznaj aspekty goz w codziennym życiu.

Jak oszczędzać pieniądze i zasoby środowiska? Jak nie marnować jedzenia i co robić z rzeczami, których już nie potrzebujesz?

zapisz się na bezpłatną sesję GOZ, która odbędzie się podczas Kongresu ENVICON  w trakcie Targów POL-ECO System.

https://goz-envicon.konfeo.com/pl/groups

Kolejny Partner Kongresu ENVICON!

09 września 2019 r.,

Niezmiernie miło jest nam Państwa poinformować, iż firma Colonnade dołączyła do grona Partnerów  23. edycji Międzynarodowego Kongresu ENVICON Environment.

Colonnade Insurance S.A. (Colonnade) jest firmą zarejestrowaną w Luksemburgu, należącą w całości do Fairfax Financial Holdings Limited, utworzoną w celu strategicznej ekspansji działalności ubezpieczeniowej Fairfax na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadzi działalność za pośrednictwem oddziałów w Polsce, Czechach, Bułgarii i Rumunii, na Słowacji, Węgrzech oraz spółki zależnej na Ukrainie.

Oferuje produkty dla klientów indywidualnych i korporacyjnych, w tym:

 • ubezpieczenia majątkowe i techniczne

 • ubezpieczenia OC, a wśród nich ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej członków zarządu,

 • ubezpieczenia mieszkaniowe, komunikacyjne, turystyczne i NNW.

Kongres ENVICON z Patronatem Ministerstwa Środowiska

29 sierpnia 2019 r.,  

Spieszymy Państwa poinformować, iż nadchodząca 23. edycja Kongresu ENVICON Environment została objęta Patronatem Honorowym przez Ministerstwo Środowiska, a sam Minister Środowiska Henryk Kowalczyk weźmie udział w Komitecie Honorowym oraz podczas sesji inauguracyjnej wygłosi prelekcje pt. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – kluczowe zmiany dla podniesienia efektywności systemu gospodarowania odpadami". Objęcie Patronatem oraz udział w Komitecie Honorowym jest dla Kongresu ogromnym wyróżnieniem. Jesteśmy przekonani, że wsparcie Ministerstwa ubogaci Kongres ENVICON.

Dziękujemy za powierzone nam zaufanie! 

Patronat Honorowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

27 sierpnia 2019 r.,  

Z przyjemnością informujemy, że Kongres Envicon Environment został objęty Patronatem Honorowym Przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizacja od 26 lat stanowi najważniejsze ogniwo polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej, dysponując największym potencjałem finansowym. Narodowy Fundusz ma bogatą ofertę finansową dostosowaną do oczekiwań szerokiego grona beneficjentów: samorządów, przedsiębiorstw, podmiotów publicznych, organizacji społecznych i osób indywidualnych. W sektorze finansów publicznych Narodowy Fundusz jest również największym w Polsce partnerem międzynarodowych instytucji finansowych w obsłudze środków zagranicznych przeznaczonych na ochronę środowiska.

 

 

Gala Kongresu z AudioFeels

26 sierpnia 2019 r.,  

 

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej, 23. edycji najważniejszego wydarzenia z branży ochrony środowiska - ENVICON Environment. Co za tym idzie, przed nami uroczysta Gala zwieńczająca pierwszy dzień obrad. W tym roku odbędzie się ona w Sali Ziemi w Poznań Congress Center. Głównym momentem programu bedzie nagrodzenie laureatów branżowych konkursów oraz występ zespołu AudioFeels.

 

 

Patronaty Honorowe Kongresu

26 sierpnia 2019 r.,  

Jesteśmy zaszczyceni, że do grona Patronów Honorowych Kongresu dołączyły dwie kolejne organizacje: Związek Miast Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich RP. 

Związek Miast Polskich to najstarsza polska organizacja samorządowa, która aktualnie zrzesza ponad 310 miast. Jest stowarzyszeniem, mającym na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju miast polskich. Współpracuje z wieloma podmiotami publicznymi i prywatnymi po to, by stwarzać miastom jak najlepsze warunki dla świadczenia przez nie usług publicznych najwyższej jakości.

Związek Gmin Wiejskich RP jest największą organizacją skupiającą gminy wiejskie oraz miejsko-wiejskie. Podstawowym celem Związku jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska. Na przestrzeni ostatnich lat ZGW RP intensywnie wspierał gminy w dostosowaniu się do standardów unijnych, realizował różnorakie programy badawczo-analityczne, organizował liczne szkolenia, warsztaty i konferencje wspierające realizację gminnych zadań i doskonalące umiejętności przedstawicieli samorządów.

Objęcie Patronatem Honorowym przez te  organizacji to duże wyróżnienie dla ENVICONU Jesteśmy przekonani, że wsparcie organizacji, zdecydowanie ubogaci Kongres ENVICON.

Poznaj główne tematy Kongresu

21 sierpnia 2019 r. 

Tegoroczna 23. edycja Kongresu potrwa 2 dni, w trakcie których odbędzie się 5 sesji i paneli dyskusyjnych oraz niemal 50 wystąpień. Tematy sesji to:

 • Polska gospodarka odpadami - aktualne kierunki,
 • Gospodarka odpadami w kontekście międzynarodowym,
 • Polska gospodarka wodna,
 • Bussines Mixer - Tworzywa Sztuczne - problemy i zasób w gospodarce odpadami,
 • Gospodarka o obiegu zamkniętym - wyzwania dla producentów, konsumentów i samorządów.

Kongresowi towarzyszy także wspaniała, uroczysta gala, podczas której są ogłaszane wyniki kilku środowiskowych konkursów m.in. Puchar Recyklingu.

Envicon w Poznaniu

10 lipca 2019 r. 

W tym roku na Kongres ENVICON Environment zapraszamy do Poznania w październiku! Kongres odbędzie się podczas Targów POL-ECO SYSTEM, w dniach 10-11 października 2019 r., w pawilonie nr 15.

Wielki sukces 22 edycji ENVICON Environment

4 grudnia 2018 r. 

22 edycja Kongresu ENVICON Environment wzbudziła ogromne zainteresowanie i przyciągnęła ponad 600 uczestników. W trakcie trzech dni Kongresu odbyło się 10 sesji merytorycznych z panelami dyskusyjnymi, w trakcie których wystąpiło prawie 100 prelegentów. Podczas Gali Kongresu i Gali Finału Pucharu Recyklingu zostało nagrodzonych 72 laureatów.

„Tegoroczny Kongres ENVICON Environment pokazał, że ochrona środowiska jest bardzo ważna dla wielu osób. Ci ludzie chcą pracować nad poprawą jakości tego obszaru w Polsce, a my jako firma Abrys pragniemy ich w tym wspierać” – powiedziała Magdalena Dutka, prezes firmy Abrys.

Kongres rozpoczął się 28 listopada br. w Warszawie sesją inauguracyjną, w której uczestniczyły najważniejsze osoby w Polsce odpowiedzialne za kształt polityki ochrony środowiska: minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister energii Krzysztof Tchórzewski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi Śródlądowej Anna Moskwa, prezes zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz główny inspektor ochrony środowiska Paweł Ciećko. Podczas 3 dni Kongresu odbyło się jeszcze 9 sesji tematycznych poświęconych gospodarce odpadami, energii z odpadów, gospodarce wodnej, innowacjom i badaniom w branży wod-kan, zarządzaniu w samorządach, startup’om w ochronie środowiska oraz gospodarce obiegu zamkniętego. Ich uczestnikami byli przedstawiciele najważniejszych urzędów i instytucji zajmujących się ochroną środowiska w Polsce, izb i  związków reprezentujących branże gospodarki odpadami, wod-kan, ciepłowniczą, przedstawiciele samorządów oraz firm zarówno komunalnych, jak i z innych branż.  

Pierwszego i drugiego dnia Kongresu odbyły się dwie uroczystości – Gala Kongresu ENVICON Environment oraz Gala Finału Konkursu Puchar Recyklingu. Pierwsza zebrała niemal 400 gości, w tym przedstawicieli najważniejszych urzędów, izb i związków reprezentujących branże związane z ochroną środowiska. W drugiej wzięło udział niemal 200 uczestników. Laureatami obu Gal zostało 72 podmiotów (zakładów gospodarki komunalnej, firm prywatnych, gmin, placówek edukacyjnych itp.).

Kongresowi towarzyszyła także strefa wystawiennicza, w której swoje ekspozycje miało 20 partnerów. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez 13 instytucji, a liczba partnerów sięgnęła 55.

ENVICON Environment miał także bogatą oprawę medialną zapewnioną przez media branżowe firmy Abrys tj. PortalKomunalny.pl i miesięczniki „Przegląd Komunalny”, „Energia i Recykling” oraz „Wodociągi-Kanalizacja”. Tylko poprzez kanały social media Kongresu, firmy Abrys i czasopism branżowych informacje o wydarzeniu dotarły do niemal 70 000 osób.

Zapraszamy do obejrzenia: fotorelacji z Kongresu i fotorelacji z Gali 

Już wkrótce pokażemy Państwu videorelację z Kongresu!

Kongres ze Strefą Startup i Innowacje oraz warsztatami design thinking

21 listopada 2018 r. 

Młode firmy odgrywają coraz większą rolę w biznesie, dostarczając pomysłów na innowacyjne rozwiązania. Startupy tworzące produkty i usługi, które mogą mieć znaczenie w ochronie środowiska, pokażą się podczas konkursu Startup Battle w ramach sesji Strefa Startup i Innowacje. Uczestnicy strefy będą mogli wziąć udział w warsztatach desing thinking, a także wysłuchają ciekawych wystąpień.

Sesja poświęcona startup’om rozpocznie się konkursem Startup Battle, w którym wyłonione ze zgłoszeń firmy zaprezentują swoje innowacje. Do udziału w „bitwie” zakwalifikowały się takie firmy jak: Bilberry, Inteligentne ule, Bin-e, Jitiv, Seedia i Ecobean. Podmioty te zostały wyłonione wspólnie z ekspertami z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Po konkursie rozpocznie się półtoragodzinny warsztat design thinking, który poprowadzą eksperci z Direct People Innovation, firmy która od 8 lat wspiera biznes m.in. w oparciu o metodę desing thinking.

Po warsztatach zaproszeni do sesji prelegenci z różnych firm i uczelni przedstawią kilka prezentacji związanych z tematem. Komercjalizacja produktów innowacyjnych, technologia magazynowania energii w postaci wodoru i tlenu czy kierunek rozwoju startup-ów w branży wod-kan to niektóre z nich.

Sesję zakończy panel dyskusyjny, w którym nastąpi podsumowanie innowacji w branży ochrony środowiska oraz wskazanie aktualnych trendów.

Zapisy na warsztaty design thinking tutaj

Partnerami Kongresu zostały trzy następne firmy

13 listopada 2018 r. 

Do Kongresu dołączyły kolejne firmy, które oferują rozwiązania przyjazne dla środowiska. Dumny tytuł partnera Kongresu otrzymały: Rafako, Veolia i Airly.

Rafako świadczy usługi EPC dla energetyki oraz branży ropy i gazu. Jest generalnym wykonawcą bloków energetycznych i liderem w produkcji urządzeń związanych z wytwarzaniem energii. Przedstawiciel firmy dr inż. Jerzy Mirosław przedstawi temat: Potencjał i doświadczenie polskiej firmy z branży energetycznej w budowie ITPOK.

Veolia to czołowy dostawca usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska. Podczas Kongresu Norbert Skibiński z Veoli odpowie na pytanie: Czy małe ciepłownie opalane paliwem alternatywnym są szansą na zaadresowanie wyzwań w gospodarce ciepłowniczej oraz odpadowej gmin?

Airly to firma z piękną misją, która buduje sieć sensorów powietrza dla miast i gmin. Dzięki proponowanemu rozwiązaniu możliwe jest monitorowanie stanu powietrza w czasie rzeczywistym za pomocą mapy online. Podczas Kongresu przedstawiciel firmy Wiktor Warchałowski zaprezentuje temat: Inteligentny system monitorowania jakości powietrza – świadomość, wiedza i rzetelność czyli pierwszy krok do rozwiązania problemu smogu.

Kolejne patronaty honorowe Kongresu

7 listopada 2018 r. 

Jesteśmy zaszczyceni, że do grona Patronów Honorowych Kongresu dołączyły trzy kolejne organizacje: Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” oraz Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie jest zrzeszeniem niemal 300 podmiotów dostarczających ciepło systemowe zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Wiceprezes Izby Bogusław Regulski przedstawi podczas Kongresu dwa tematy „Działania branży ciepłowniczej zmierzające do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do powietrza” oraz „Bariery wykorzystania energii z odpadów w ciepłownictwie”.

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” jest organizacją samorządu gospodarczego w branży wod-kan i zrzesza niemal 500 przedsiębiorstw rynku wodociągowo-kanalizacyjnego. Podczas Kongresu wystąpią dwaj przedstawiciele Izby w sesji dotyczącej innowacji w branży wod-kan. Przewodniczący Rady Izby dr inż. Tadeusz Rzepecki przedstawi temat „Potencjał energetyczny osadów ściekowych”, a Adam Gołębiewski „Energochłonność procesu zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków na podstawie danych z benchmarkingu IGWP”.

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu to platforma porozumienia firm z rynku gospodarki odpadami i recyklingu dzięki której jej członkowie zyskują dostęp do różnych zasobów takich jak wiedza, nowe technologie, kapitał ludzki itp. W trzecim dniu kongresu prezes zarządu klastra Joanna Kulczycka będzie miała wystąpienie pt. „Metody monitorowania gospodarki o obiegu zamkniętym”.

Jesteśmy przekonani, że wsparcie tych trzech organizacji, zdecydowanie ubogaci Kongres.

Poszukiwane innowacje i startup’y w ochronie środowiska na Kongres

30 października 2018 r. 

Podczas tegorocznego ENVIOCNu po raz pierwszy odbędzie się sesja Strefa startup i innowacje, a w jej ramach konkurs ENVICON Startup Battle! Wybrane młode firmy będą miały okazję zaprezentować swoje rozwiązania przed ekspertami z branży i potencjalnymi klientami. Chętni do udziału w konkursie mogą zgłaszać się do 12 listopada br.  Nagrodą w konkursie jest 5 000 złotych!

Startup Battle odbędzie się drugiego dnia Kongresu tj. 29 listopada br. w hotelu ARCHE Krakowska w Warszawie. Przedstawiciele zakwalifikowanych firm będą mieli 3 minuty, aby zaprezentować swój pomysł, a następnie 3 minuty na pytania konkursowego jury składającego się z ekspertów branży ochrony środowiska.   Kongres ENVICON to idealne miejsce do zaprezentowania innowacji szerokiemu gronu ekspertów, przedstawicieli biznesu i organizacji branżowych zajmujących się ochroną środowiska – uważa Robert Rosa, wiceprezes firmy Abrys – Startup Battle to nie tylko możliwość zdobycia nagrody finansowej, ale bycia zauważonym w środowisku, nawiązania biznesowych kontaktów i pozyskania potencjalnych inwestorów”.

Poza emocjonującą Startup Battle na uczestników sesji poświęconej innowacyjnym przedsięwzięciom czekają ciekawe tematy takie jak: możliwości finansowania projektów rozwojowych, jak sprzedać swój pomysł czy zapotrzebowanie branży ochrony środowiska na technologie. Cała sesja jak i Startup Battle jest organizowana we współpracy ze Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, której misją jest wsparcie i budowanie połączeń pomiędzy młodymi firmami, a dużymi przedsiębiorstwami.

W celu wzięcia udziału w konkursie Startup Battle należy wypełnić krótki formularz, w którym zostanie opisany projekt oraz zastosowane rozwiązania w branży ochrony środowiska. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeń do konkursu znajduje się tu.

Gala Kongresu - święto ochrony środowiska już niebawem!

29 października 2018 r. 

Już tylko kilka tygodni zostało do uroczystej Gali Kongresu ENVICON Environment. Jej 22 edycja odbędzie się wieczorem po pierwszym dniu kongresu 28 listopada br. w Hotelu Victoria Sofitel w Warszawie. Kulminacyjnym momentem programu będzie nagrodzenie laureatów kilku środowiskowych konkursów, jubileusz 30-lecia firmy Abrys oraz występ zespołu Dżem. 

W pięknych wnętrzach hotelu Victoria zostaną wręczone statuetki i inne nagrody w konkursach organizowanych przez Abrys i media branżowe. Niewątpliwie największym  konkursem dotyczącym selektywnej zbiórki odpadów jest Puchar Recyklingu, nad którym patronat ma w tym roku Minister Środowiska. Podczas Gali laureaci otrzymają najważniejsze wyróżnienia: Puchar Ministra Środowiska, Puchar NFOŚiGW, Puchar Związku Miast Polskich, Puchar Związku Gmin Wiejskich RP oraz Puchar Polskiej Izby Ekologii. Pozostałe wyróżnienia będą wręczone następnego dnia podczas odrębnej uroczystości Finału Konkursu Puchar Recyklingu w Teatrze Capitol w Warszawie. Uczestnicy Gali Kongresu poznają także laureatów konkursów: Ekoodpowiedzialni w biznesie, Promotor Czystej Energii, Dyrektor Roku Zakładu Oczyszczania Miasta.

Kulminacją uroczystości będzie wręczenie Nagrody Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki, nawiązującej bezpośrednio do historycznego etosu pracy organicznej założyciela i długoletniego prezesa firmy Abrys. Nagrodzenie laureatów poszczególnych konkursów zostanie poprzedzone specjalnym gwiezdnym show.

Na zakończenie oficjalnej części zagra znany i lubiany zespół Dżem, jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Goście z pewnością usłyszą największe hity zespołu takie jak „Wehikuł czasu”, „Whisky”, „Czerwony jak cegła” i „Sen o Victorii”. Na zakończenie wieczoru na wszystkich uczestników Gali będzie czekał wyśmienity bankiet, który będzie trwał do późnych godzin nocnych. Zanim jednak to nastąpi zarząd firmy Abrys z okazji 30-lecia uhonoruje współpracujące z firmą od lat instytucje i organizacje.„Tegoroczna Gala będzie dla nas wyjątkowa właśnie ze względu na fakt przypadającego na ten rok pięknego jubileuszu firmy Abrys. Jest to dla nas wspaniała okazja, aby podziękować naszym partnerom za owocną współpracę i wsparcie w realizacji misji naszej firmy jaką jest dostarczanie wiedzy na temat ochrony środowiska” – powiedziała Magdalena Dutka, prezes Abrys.

Mecenasem Gali Kongresu ENVICON Environment jest firma Unisoft.  

Renomowane kancelarie partnerami prawnymi Kongresu!

25 października 2018 r. 

Partnerami prawnymi 22 edycji ENVICONu są trzy renomowane kancelarie prawne: DZP, Jerzmanowski Kancelaria Radców Prawnych i SMM Legal. Podmioty te specjalizują się w doradztwie w wybranych obszarach ochrony środowiska, a ich przedstawiciele wzbogacą kongres swoimi wystąpieniami.

DZP to największa polska kancelaria prawnicza, która zatrudnia ponad 150 ekspertów różnych specjalizacji doradzających polskim i zagranicznym klientom z niemal wszystkich branż gospodarki. Podczas ENVICONu kancelarię będzie reprezentował Daniel Chojnacki, który w ramach I sesji poświęconej gospodarce odpadami wystąpi z tematem „Nowelizacja ustawy o odpadach. Co wymaga poprawy?”.  

Kancelaria Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy jest jednym z liderów doradztwa prawnego z dziedziny zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Łukasz Ciszewski z kancelarii zaprezentuje zagadnienie wpływu zmian regulatora na przedsiębiorstwa wod-kan podczas III sesji ENVICONu poświęconej gospodarce wod-kan.

SMM Legal tworzy zespół ponad 90 prawników, adwokatów i radców prawnych, w tym zapewniających kompleksową obsługę prawną klientom z różnych sektorów gospodarki m. in. ochrony środowiska. Kancelarię będzie reprezentował podczas ENVICONu dr Jędrzej Bujny, który omówi temat „Opłaty za deszczówkę – jak to zrobić?”. Wystąpienie odbędzie w ramach sesji VI „Innowacje, energetyka, inwestycje, wody opadowe w branży wod-kan”.

Poznaj program 22 edycji ENVICON Environment!

19 października 2018 r. 

3 dni debat, 10 sesji i paneli dyskusyjnych, niemal 100 wystąpień poprowadzonych przez znakomitych ekspertów! Wśród prelegentów będą nie tylko najważniejsi przedstawiciele administracji publicznej i dużych organizacji branżowych, ale i wielu przedsiębiorstw, które chcą skutecznie dbać o środowisko. 

Program tegorocznej edycji ENVICONu jest bardzo przekrojowy i bogaty, a przede wszystkim dotyczy najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień w ochronie środowiska i gospodarce komunalnej. Gospodarka odpadami, wodna, energia z odpadów, czyste powietrze, energetyka, innowacje, inwestycje, efektywne zarządzanie w samorządach to tylko niektóre z wiodących zagadnień kongresu. Kongres został objęty patronatem: Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, NFOŚiGW, GIOŚ i IOŚ. Swój udział w kongresie potwierdzili m.in. Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda i jego zastępca Artur Michalski, Główny Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko, Sławomir Mazurek podsekretarz stanu w Ministerstwie  Środowiska, Anna Moskwa z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski. Przedstawiciele tych najważniejszych urzędów państwowych zabiorą głos w wybranych  sesjach. W przygotowanie programu ENVICONu włączyły się wszystkie najważniejsze organizacje branżowe takie jak Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarki Odpadami, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Część z nich także objęła kongres swoim patronatem. W ENVICON włączyła się także Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, z którą organizator współpracuje przy sesji Stefa start-up i innowacje. Z kolei w organizację sesji Gospodarka o obiegu zamkniętym włączyła się koalicja RECONOMY tj. zrzeszenie różnych podmiotów, firm, instytucji zaangażowanych w promowanie idei GOZ.

ENVICON Environment 2018 w Warszawie wraz z wydarzeniami towarzyszącymi (Gala Kongresu i Gala Finału Puchar Recyklingu) będzie z pewnością wspaniałym, jednym z najważniejszych wydarzeń w ochronie środowiska w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia

Znakomici Partnerzy 22 edycji Kongresu

18 października 2018 r. 

Partnerami 22 edycji Kongresu ENVICON Environment są firmy: Atmoterm SA, Coca Cola HBC Polska, Interseroh oraz Saur Polska. Przedsiębiorstwa te wspierają Kongres, ponieważ bliska jest im jego idea. Niemal każda firma zaprezentuje podczas wydarzenia wybraną tematykę dotyczącą ochrony środowiska. 

Atmoterm SA to firma dostarczająca systemy IT oraz usługi consultingowe w zakresie gospodarki odpadami, wodno-ściekowej, służące także poprawie jakości powietrza i efektywności energetycznej. Przedstawiciel firmy zaprezentuje podczas ENVICONu temat „Gospodarka odpadami kluczowym czynnikiem oceny jakości zarządzania gminą. Stan aktualny i perspektywa 2020 – 2030”.

Marki Coca Cola nikomu nie trzeba przedstawiać. Producent przywiązuje ogromną wagę do minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko i wdraża ideę gospodarki obiegu zamkniętego. W sesji poświęconej GOZ przedstawiciel firmy przedstawi krótki wykład „Świat bez odpadów i zobowiązania roku 2025 – odpowiedź Coca Cola na wyzwania w ochronie środowiska”.

Interseroh oferuje zintegrowane usługi w celu ochrony środowiska dla klientów z każdej branży. W sesji poświęconej GOZ przedstawiciel firmy zaprezentuje temat „Gospodarka o obiegu zamkniętym – europejska wizja w polskich realiach”.

Saur Polska koncentruje swoją działalność w trzech głównych dziedzinach: prace projektowe i budowlane, eksploatacja oraz specjalistyczne analizy w dziedzinie gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami! 

Arche Hotel Krakowska miejscem premiery ENVICONU w Warszawie

15 października 2018 r. 

Tegoroczny kongres odbędzie się w całkowicie nowym obiekcie Arche Hotel Krakowska! O wyborze miejsca zdecydowała świetna lokalizacja obiektu, niebanalne wnętrza oraz poziom świadczonych usług przez Grupę Arche.

Arche Hotel Krakowska to nowoczesny, inspirowany stylem ArtDeco, komfortowy obiekt. Może przyjąć jednorazowo ponad 700 gości, którzy mają możliwość relaksu w wygodnie urządzonych pokojach. Niebanalny wystrój wnętrz tworzy klimat luksusu, elegancji i sentymentalizmu.  Arche Hotel Krakowska zlokalizowany jest w stołecznej dzielnicy biznesowej, przy alei Krakowskiej, 4 km od Lotniska Chopina i 7 km od centrum miasta, co w nawiązaniu do bliskiej lokalizacji z najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi w centralnej Polsce, tworzy wygodny przystanek w podróży.

Jesteśmy przekonani, że hotel ten jest miejscem godnym premiery ENVICONu Environment w Warszawie, a uczestnicy tego wydarzenia będą się w nim czuli naprawdę komfortowo.

Więcej informacji na temat hotelu znajdziecie Państwo tutaj. 

 

Patronat Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

25 września 2018 r. 

Z przyjemnością informujemy, iż Kongres ENVICON Environment został objęty honorowym patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Pełniący funkcję Głównego Inspektora Paweł Ciećko weźmie także udział w komitecie honorowym kongresu. 

Patronat GIOŚ, który jest jedną z najważniejszych instytucji stojących na straży przepisów dotyczących ochrony środowiska, to duże wyróżnienie dla ENVICONU. GIOŚ wspiera kongres od lat zarówno poprzez patronat jak i aktywne uczestnictwo przedstawicieli tego urzędu w wystąpieniach i panelach dyskusyjnych. 

Kongres w nowym terminie i po raz pierwszy w Warszawie!

3 września 2018 r. 

Kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach spotkań poprzedzających szczyt klimatyczny COP 24. Wpłynęło to na zmianę terminu i miejsca organizacji naszego wydarzenia. 22 edycja kongresu odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie, w terminie 28-29 listopada br.

"Jesteśmy przekonani, że przeniesienie tego ważnego wydarzenia do stolicy otwiera przed nami nowe możliwości - powiedziała Magdalena Dutka, prezes zarządu Abrys - Naszą ambicją jest przyciągniecie jak najlepszych prelegentów i partnerów, dzięki którym wydarzenie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczestników." 

 

Minister Środowiska objął kongres patronatem

28 sierpnia 2018 r. 

Z przyjemnością informujemy, iż Kongres ENVICON Environment został objęty honorowym patronatem Ministra Środowiska.

W piśmie skierowanym do prezesa firmy Abrys, minister Henryk Kowalczyk napisał: "Kongres ma już swoją tradycję i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń branży ochrony środowiska w Polsce. Od ponad 20 lat gromadzi szerokie grono przedstawicieli administracji, biznesu oraz świata nauki. Jest ważnym forum wymiany doświadczeń i poglądów na tematy środowiskowe i doskonałą okazją do zmierzenia się z problemami kluczowymi dla środowiska i jego ochrony. Dlatego przychylając się do prośby z przyjemnością obejmę 22. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment honorowym patronatem Ministra Środowiska".

 

Wyśmienita gala z licznymi nagrodami!

23 października 2017 r.

Gala Kongresu odbyła się w przepięknym Teatrze Wielkim w Poznaniu i poprowadzona była przez Tomasza Kammela. Kulminacyjnym momentem tego prestiżowego wydarzenia było rozstrzygnięcie kilku ważnych konkursów związanych z tematyką ochrony środowiska. Organizatorzy kongresu wraz z partnerami wręczyli nagrody i wyróżnienia w takich konkursach jak: Puchar Recyklingu, Ekoodpowiedzialni w biznesie, Promotor Czystej Energii, Nagroda Pracy Organicznej im. Wojciecha Dutki oraz Dyrektor Zakładu Oczyszczania Miasta. 

Na koniec zarówno laureaci jak i pozostali uczestnicy gali bawili się doskonale przy największych przebojach zespołu Varius Manx. Energiczna Katarzyna Stankiewicz dosłownie porwała publiczność do wspólnej zabawy. 

Po części oficjalnej i koncercie na gości czekał wspaniały bankiet z pysznymi daniami. Ostatni gości opuszczali Teatr Wielki daleko po północy. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Kongresu i Gali 

Sukces 21 edycji kongresu - ponad 800 uczestników!

18 października 2017 r.

21 edycja kongresu ENVICON Environment spotkała się z ogromnym  zainteresowaniem.

W tracie 2 dni gościliśmy ponad 800 uczestników z 14 krajów. Odbyło się 8 sesji tematycznych wraz z 10 panelami dyskusyjnymi. Wprowadziliśmy dwie nowości tematyczne: Innowacyjna Gmina i Wsparcie Zielonych Technologii.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi przedstawiciele: Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju oraz Komisji Europejskiej.

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami! 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Kongresu i Gali 

Gala kongresu z Varius Manx!

21 sierpnia 2017 r.
Varius Manx to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych, który po dwudziestu pięciu latach działalności jest cały czas w doskonałej formie. Twórcy takich przebojów jak „Orła Cień", „Zanim zrozumiesz", czy „Piosenka Księżycowa" wystąpią podczas uroczystej Gali Kongresu ENVICON Environment w dniu 16 października 2017 r. Z zespołem zaśpiewa dla Państwa druga wokalistka – Kasia Stankiewicz.  Na koncercie usłyszymy największe hity zespołu!

Zdjęcie Varius Manx 2

Ewolucja kongresu ENVICON

13 czerwca 2017 r.

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON ma już z pewnością swoją markę i ugruntowaną pozycję wśród wydarzeń poświęconych tej tematyce. Jednak od tego roku wydarzenie przyjmuje nazwę ENVICON Environment oraz będzie się odbywało pod hasłem „Bogactwo idei dla środowiska”. W ten sposób chcemy podkreślić fakt, że wydarzenie dotyczy wszystkich najważniejszych aspektów ochrony środowiska i jest doskonałą okazją do tego, aby każdy przedsiębiorca, samorządowiec, naukowiec czy po prostu pasjonat ochrony środowiska znalazł dla siebie ciekawe tematy.

Poza nazwą oraz hasłem, podczas kongresu pojawią się inne nowości m.in. sesja innowacyjna gmina. W sumie odbędzie się kilka sesji: gospodarka odpadami, gospodarka wodna, OZE, zrównoważony transport – elektromobilność, gospodarka o obiegu zamkniętym, innowacyjna gmina oraz kilka paneli dyskusyjnych. Uczestnicy kongresu usłyszą wystąpienia ok. 60 ekspertów, zarówno z Polski jak i zagranicy, którzy będą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniami.

Warto pamiętać, że Kongres to także znakomita sposobność do zaprezentowania marki firmy, której działalność przyczynia się do ochrony środowiska, a także przedsiębiorstw, którym zależy na budowaniu wizerunku przyjaznych środowisku.