Aktualności

Nowa data, nowe miejsce, nowe możliwości

3. września 2018 r. 

Kongres ENVICON Environment

pod patronatem Ministerstwa Środowiska

poprzedzający COP24

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń dotyczących ochrony środowiska – kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach spotkań poprzedzających szczyt klimatyczny COP 24.  Wpłynęło to na zmianę terminu i miejsca organizacji jednej z najważniejszych imprez związanych z ochroną środowiska, która w tym roku uzyskała patronat Ministerstwa Środowiska. 22 edycja kongresu odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie, w terminie 28-29 listopada br.

Kongres od lat jest miejscem wymiany wiedzy przedstawicieli administracji publicznej, instytucji branżowych, świata nauki, firm prywatnych i komunalnych, gości zagranicznych oraz entuzjastów ochrony środowiska. Jest doceniany przez krajowe izby i stowarzyszenia branżowe oraz zagranicznych przedstawicieli środowiska (m.in. międzynarodowe organizacje branżowe, Global Compact – agendę ONZ, Komisję Europejską).

W trakcie 2 dni występuje niemal 60 prelegentów w 7 sesjach i kilku panelach dyskusyjnych. Tylko w ubiegłym roku w kongresie uczestniczyło kilkaset osób z 12 krajów. Kongres ENVICON to także wieczorna gala – z koncertem i bankietem – od lat uznawana za święto branży. Podczas wieczornych wydarzeń są wyróżniane znakomite i zasłużone dla środowiska osobowości. Wręczane są także prestiżowe nagrody i wyróżnienia w kilku konkursach (Puchar Recyklingu, Ekoodpowiedzialni w  biznesie, Promotor Czystej Energii, Nagroda Pracy Organicznej im. W. Dutki, Dyrektor Roku Zakładu Oczyszczania Miasta).

 

 

Patronat honorowy Ministra Środowiska

28 sierpnia 2018 r. 

Z przyjemnością informujemy, iż Kongres ENVICON Environment został objęty honorowym patronatem Ministra Środowiska.

 

Tylko do 30 czerwca - wyślij zgłoszenie

18 czerwca 2018 r.

Przypominamy, że tylko do 30 czerwca można zgłaszać się do udziału w konkursie "Puchar Recyklingu"

Konkurs o Puchar Recyklingu jest organizowany od 2000 roku i jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie.

Konkurs jest skierowany zarówno dla gmin, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów. Do konkursu mogą także przystąpić szkoły, organizacje pozarządowe, parki narodowe i krajobrazowe oraz centra edukacji ekologicznej.

Więcej informacji na: http://www.pucharrecyklingu.pl/

Serdecznie zapraszamy!

XXII edycja Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON ENVIRONMENT

30 kwietnia 2018 r.

Znamy już termin tegorocznej edycji największego spotkania branży ochrony środowiska w Polsce - Kongresu ENVICON ENVIRONMENT !

Spotkajmy się w dniach 22-23 października 2018 r. w Poznaniu.

Już teraz zachęcamy do rezerwacji tego terminu w swoim kalendarzu i wzięcia udziału w Kongresie oraz uroczystej Gali.

10 KWIETNIA 2018 r.

 

W tym roku odbywa się już XIX edycja konkursu Puchar Recyklingu. Choć konkurs ma długoletnią tradycję to nadal jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które ocenia selektywną zbiórkę odpadami oraz edukację w tym zakresie. Tegoroczny Puchar Recyklingu będzie wzbogacony o nowości, aby umożliwić uczestnictwo w konkursie jeszcze większej liczbie podmiotów.


Konkurs jest skierowany do trzech grup: gmin, przedsiębiorstw zagospodarowujących odpady oraz placówek edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Wszyscy uczestnicy konkurują ze sobą w  9 kategoriach frakcyjnych związanych z konkretnymi frakcjami odpadów oraz w kategorii edukacja recyklingowa. Od tego roku dodatkowo została wprowadzona kategoria Debiut Roku, która obejmie uczestników startujących po raz pierwszy. Istotną nowością jest także zwolnienie gmin z opłaty konkursowej (zostaje ona jednak utrzymana dla przedsiębiorstw). Organizator zdecydowanie uprościł także regulamin konkursu, co również powinno ułatwić uczestnictwo.

                 Od tego roku konkurs ma także nowy logotyp, który zdecydowanie lepiej odzwierciedla kolorystykę czterech głównych frakcji odpadów symbolizującą selektywną zbiórkę. W ślad za zmianą logo, organizator przygotował także nową stronę internetową konkursu www.pucharrecyklingu.pl oraz odświeżył szatę graficzną materiałów promocyjnych.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego ze strony pucharrecyklingu.pl, a następnie szczegółowego elektronicznego wniosku, w którym należy podać konkretne dane dotyczące poziomów zbiórki. Te pierwsze należy wysłać do 30  czerwca br., natomiast drugie można przekazać miesiąc później tj. do 31 lipca br. 

Rozstrzygnięcie wniosków przez kapitułę konkursową nastąpi na przełomie września i  października br. Wręczanie nagród odbędzie jak co roku podczas prestiżowego Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment w październiku 2018 r. 

Selektywna zbiórka odpadów ma ogromne znaczenie we właściwej gospodarce odpadami. Puchar Recyklingu nagradza i wyróżnia tych, którzy działają na rzecz jej poprawy. Laureaci konkursu mają prawo do posługiwania się specjalnym znakiem Laureat Konkursu Puchar Recyklingu, co z pewnością przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku. Dodatkowo Konkurs jest także platformą wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami przystępującymi do niego.

Do tej pory uczestnicy konkursu otrzymali 55 Pucharów Recyklingu, 350 statuetek i wiele nagród rzeczowych, a także finansowych.  

Zapraszamy serdecznie do udziału w XIX edycji konkursu.

Więcej na www.pucharecyklingu.pl   

PUCHAR RECYKLINGU_regulamin 2018

Relacja z Kongresu

27 PAŹDZIERNIKA 2017 r.

„Bogactwo idei dla środowiska” to hasło które towarzyszyło dwudziestej pierwszej edycji Kongresu ENVICON Environment, co podkreślało jak istotna jest integracja środowisk i pomysłów skupiających się na ochronie zasobów przyrody. Doskonale „bogactwo” to obrazuje ilość i różnorodność tematów podczas XXI edycji Kongresu ENVICON Environment. Zainteresowanie ENVICON-em było rekordowe, zdecydowało się wziąć w nim udział ponad 800 osób z 14 krajów, co podkreśla, że kongres ENVICON można zaliczyć do międzynarodowych imprez.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Kongresu

 

 

Gala Kongresu ENVICON Environment

23 PAŹDZIERNIKA 2017 r.

Gala Kongresu odbyła się w przepięknym Teatrze Wielkim i poprowadzona była przez Tomasza Kammela. Dodatkowo uświetniona była rysunkami na piasku wykonywanymi przez Katarzynę Perkowską. Całości dopełnił koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz, który zagrał na deskach teatrów największe przeboje zespołu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i już teraz zapraszamy serdecznie na kolejną dwudziestą drugą edycję kongresu w 2018 roku. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Kongresu i Gali 

Dziękujemy!

18 PAŹDZIERNIKA 2017 r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za udział w kongresie ENVICON Environment. Po raz dwudziesty pierwszy Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment spotkał się z ogromnym  zainteresowaniem.

Gościliśmy ponad 800 uczestników z 14 krajów. Odbyło się 8 sesji tematycznych wraz z 10 panelami dyskusyjnymi. Wprowadziliśmy 2 nowości tematyczne: Innowacyjna Gmina i Wsparcie Zielonych Technologii.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi przedstawiciele: Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju oraz Komisji Europejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Kongresu i Gali 

Koncert w ramach Gali Kongresu ENVICON Environment

21 SIERPNIA 2017 r.

VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ
Varius Manx to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych, który po dwudziestu pięciu latach działalności jest cały czas w doskonałej formie. Twórcy takich przebojów jak „Orła Cień", „Zanim zrozumiesz", czy „Piosenka Księżycowa" wystąpią podczas uroczystej Gali Kongresu ENVICON Environment w dniu 16 października 2017 r. Z zespołem zaśpiewa dla Państwa druga wokalistka – Kasia Stankiewicz.  Na koncercie usłyszymy największe hity zespołu.

Zdjęcie Varius Manx 2

Ewolucja ENVICONU

13 CZERWCA 2017r.

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ma już z pewnością swoją markę i ugruntowaną pozycję wśród wydarzeń poświęconych tej tematyce. Jednak od tego roku wydarzenie przyjmuje nazwę ENVICON Environment oraz będzie się odbywało pod hasłem „Bogactwo idei dla środowiska”. W ten sposób chcemy podkreślić fakt, że wydarzenie dotyczy wszystkich najważniejszych aspektów ochrony środowiska i jest doskonałą okazją do tego, aby każdy przedsiębiorca, samorządowiec, naukowiec czy po prostu pasjonat ochrony środowiska znalazł dla siebie ciekawe tematy.

Poza nazwą oraz hasłem, podczas kongresu pojawią się inne nowości m.in. sesja innowacyjna gmina. W sumie odbędzie się kilka sesji: gospodarka odpadami, gospodarka wodna, OZE, zrównoważony transport – elektromobilność, gospodarka o obiegu zamkniętym, innowacyjna gmina oraz kilka paneli dyskusyjnych. Uczestnicy kongresu usłyszą wystąpienia ok. 60 ekspertów, zarówno z Polski jak i zagranicy, którzy będą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniami.

Warto pamiętać, że Kongres to także znakomita sposobność do zaprezentowania marki firmy, której działalność przyczynia się do ochrony środowiska, a także przedsiębiorstw, którym zależy na budowaniu wizerunku przyjaznych środowisku.

1 lutego 2017r.

TERMIN XXI EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONGRESU OCHRONY ŚRODOWISKA ENVICON

Znamy już termin kolejnej, XXI edycji Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON. Spotkajmy się 16 – 17 października 2017 r. w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Zachęcamy już teraz do rezerwacji terminu w swoim kalendarzu na ENVICON 2017.

Zapraszamy!